Co to jest bonding?

Bonding nazywany jest również bezpośrednim wiązaniem kompozytowym. Zastosowanie tej procedury pozwala w krótkim czasie poprawić wygląd zębów. Metoda ta posiada liczne zalety, co sprawia, że wiele osób chętnie z niej korzysta. Można w ten sposób naprawić różnorodne defekty estetyczne, nie narażając się na zbyt duże koszty. Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu, odwiedź naszą klinikę dentystyczną. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty, ponieważ jest bardzo bogata. 

Co to jest bonding w stomatologii?

Bonding jest techniką, która umożliwia szybką poprawę estetyki uzębienia. Polega ona na aplikacji specjalnej żywicy kompozytowej na powierzchnię szkliwa, co umożliwia zmianę kształtu, koloru i rozmiaru zęba. Metoda ta może być stosowana w przypadku pojawienia się różnych problemów wpływających na estetykę uśmiechu. Są to na przykład złamania, pęknięcia i przebarwienia. Korona zęba może być również nieprawidłowo ukształtowana. Bonding sprawdza się również jako sposób korygowania przerw między zębami. Chociaż nie są to poważne problemy zdrowotne, mogą odbijać się na wyglądzie oraz samopoczuciu pacjentów, nie warto więc ich zaniedbywać.

Decydując się na zabieg, należy mieć świadomość, jak wygląda taka procedura. Na początku trzeba wybrać odpowiedni kolor uzupełnienia. Następnie ząb jest przygotowywany przez lekarza do przeprowadzenia zabiegu. Kolejnym krokiem jest aplikacja żywicy, która musi zostać również utwardzona. Aby możliwe było osiągnięcie idealnego efektu, zęby muszą zostać także dokładnie wypolerowane. Po zabiegu należy przestrzegać szczegółowych zaleceń. Najważniejsze jest unikanie gryzienia twardych przedmiotów. Bardzo ważne jest również to, aby zadbać o higienę jamy ustnej oraz odbywać regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Dentysta w allecoudent.pl pomoże Ci uzyskać pożądane rezultaty.

Jakie są zalety bondingu?

Procedura bondingowa jest zwykle wykonywana w ciągu jednej wizyty u dentysty, co dla wielu osób stanowi istotne udogodnienie. Poprawa estetyki uzębienia nie wymaga ze strony pacjentów zbyt dużego nakładu energii. Warto również pamiętać o tym, że jest to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji poprawy estetyki uśmiechu. Wykonanie bondingu nie wiąże się z dużymi kosztami. Znacznie droższe jest wykonanie koron, czy licówek. Jeśli więc dysponujesz ograniczonym budżetem, zdecyduj się na skorzystanie z tego rozwiązania.

Bonding nie jest inwazyjnym zabiegiem, ponieważ nie wymaga szlifowania naturalnej struktury zęba. Mogą się na niego zdecydować nawet bardzo wrażliwe osoby, które boją się bólu lub cierpią na nadwrażliwość zębów. Wielu pacjentów chętnie korzysta z tego rozwiązania stomatologii estetycznej, ponieważ jest niedrogie, a umożliwia uzyskanie doskonałych efektów. Wygląd zębów wpływa na to, jak postrzegają nas inni ludzie, warto więc zadbać o to, aby uśmiech prezentował się naprawdę zjawiskowo. Wejdź na stronę: https://www.allecoudent.pl/oferta/bonding, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Chętnie udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania!